facebook-icontwitter-icongoogle-iconinstagram-iconpinterest-icontumblr-icon

Estetik son dönemlerde ülkemizde uzmanlık ile uygulanan tıp alanlarından bir tanesidir. Kişilerin başarılı sonuçlar alabilmeleri için hem uzmanlarımız hem de sağlık sistemi bakımından alt yapımız yeterli düzeydedir. Hatta son dönemlerde sağlık turizmi sebebi ile ülkemize gelen kişilerin faydalandıkları ilk alan kesinlikle estetik olmaktadır.

Burun Estetiği Yapmak için En Uygun Mevsim Hangisidir?

Burun estetiği konusunda uzman seçimi, mevsim, bireysel istekleriniz gibi birçok farklı kriteri dikkate alarak karar vermelisiniz. Ancak bu biçimde kendinize uygun yeni bir görünüm elde etme imkanını yakalayabilirsiniz. Kişilerin sağlık veya görünüm değişikliği sebebi ile estetik olabildikleri bilinmektedir. Bu konuda her iki alanda da ülkemizde alanının en iyileri olan uzmanlarımız bulunmaktadır. Siz de seçiminizi doğru bir uzmandan yana yaparsanız ede edeceğiniz sonucun çok daha iyi olacağını bilmelisiniz.

Burun estetiği ülkemizde en çok talep gören operasyon türlerinden bir tanesidir. Siz de burun estetiği konusunda ülkemizde hizmet veren doktorlara tam manası ile güvenebilirsiniz. Hatta yurtdışından ülkemize sağlık sebepleri ile gelen kişilerin büyük çoğunluğu estetik operasyon geçirmek maksadı ile gelmektedir. Burun estetiği konusunda uzmanınızı seçerken bu kişinin daha önce ortaya koyduğu operasyonların başarılı olup olmadığı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bu şekilde kendinizi riske atmadan başarılı şekilde istediğiniz burun tipine sahip olma imkanını elde edebilirsiniz.

Burun, ağız gibi akciğerlere giden havanın geçtiği organımızdır. Vücuda giren havayı ağızdan daha çok kaliteli hale getirerek akciğere göndermesi onu oldukça önemli kılar. Alınan havayı filtre eder, nemlendirir, sıcaklığını bir termostat gibi ayarlamaya çalışır. Bu işlemleri konka adı verilen burun etleri yapar. Konkalar üçü sağ tarafta, üçü sol tarafta olmak üzere toplamda altı adet olan, burnun içinde yer alan için kan ile dolu et parçacıklarıdır. Şişerek ve küçülerek burnun görevlerini yerine getirmesine yardımcı olur. Ancak burunda rahatsızlıklar oluştuğu zaman burun (içindeki konkalar) bu görevlerini yerine getiremez. Hasta burun tıkanıklığı şikayeti ile bir sağlık birimine başvurmak zorunda kalır.

Burun yüzün tam ortasındadır ve herkes bunun güzel olmasını ister. Çünkü burun yüz güzelliğini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Ülkemizde kemerli, büyük, ucu düşük ve eğri olan, bu nedenle yüzün estetik algısını bozan burun yapısı oldukça fazladır. Bir kişinin yüzünün ortasında yer alan burnundan rahatsız olması onun ideal bir burna sahip olmadığı anlamına gelir.

İnsan yüzü kendisini ifade eden önemli kısmıdır. Yüzün burun kısmı insanın algılanışının en önemli unsurlarındandır. Yüzün genel yapısına uygun olmayan bir burun kişiyi mutlaka rahatsız edecek ve bu rahatsızlığı çözmeye dönük adımlar atmasına neden olacaktır. Bu rahatsızlıkları çözmenin en çok kullanılan yöntemlerinden biri de burun estetik ameliyatlarıdır.

Burun Estetiği

Burun, yüzün tam ortasında olması ve dikkat çekmesi bakımından yüz güzelliğini en çok etkileyen organımızdır.Burun yüz güzelliğinin çok önemli bir öğesi olduğu gibi aynı zamanda insan sağlığı açısından da çok önemli görevleri olan bir organdır.

Facebook